DRNAVA - V.Ida 7-2 (2-2)

Drnava po neuspokojivých výsledkoch sa prepadá v tabuľke 4.ligy a vylepšiť si svoju pozíciu chceli proti Veľkej Ide, ktorý su na konci tabuľky. Drnava dokázala na začiatku vybudovať sľubný náskok 2-0, no do konca polčasu darovali 2 góly hosťom ktorí vyrovnali. V druhom polčase pokračovalo trápenie, ktoré prerušil až Maliňákov gól. Po tomto momente sa ztrhol gólostroj Drnavy a skončilo to na čísle 7. Hviezdou zápasu bol Šoltés, ale nie Kilián ako to je zvykom, ale jeho mladší brat Brian. Zápas rozhodoval Uharček, tribúna ostala prázdna keďže v tom momente začínali aj naši hokejisti semifinálový zápas MS s Českom.

Domáci začali náporom, no prvé strely leteli vedľa. V 10.min B.Šoltés mal v záujme zacentrovať, no jeho prihrávka skončila v bráne 1-0. O pár minút sa mladík Drnavy dočkal aj druhýkrát. Po rýchlo rozohratom aute šiel sám na brankára a zvýšil na 2-0. Každý si myslel, že Drnava v pohode zvládne zápas, ale zrazu sa koncentrácia hráčov vyparila. Najprv J. Kovács nahral hosťujúcemu kapitánovi Hricovi na samostatný nájazd a tak bolo 2-1, a o pár minút nato šokujúco zopakoval tento čin aj P.Kovács a z ničoho nič sa začínalo všetko od znova. Tréner Drnavy Bakoš bol veľmi sklamaný. Nerozveselili ho ani Emödi s K.Šoltésom ktorí zahadzovali šance jedna radosť. A tak na prestávku sa šlo za stavu 2-2.

Drnava sa pozbierala na druhý polčas, a hostí si na svoju poľku nepustili cez celú 45minutovku. Avšak gólové trápenie pokračovalo, J.Kovács, Emödi, K.Šoltés  mohli kludne rozhodnúť, no nie a nie. V 64.min však prišlo spasenie Maliňáka. Jeho delovka si našla konečne cestu do brány hostí. 3-2. O minútu nato už skóroval aj Vozár, dorážku strely R.Szöcsa poslal hlavou do siete 4-2. K.Šoltés sa tiež dočkal a to hneď o ďalšiu minútu. 5-2. A skvelú 5minutovku za ktorú domáci skórovali až 4 krát uzavrel gólom J.Kovács. 6-2. Hetrik sa podarilo završiť nakoniec B.Šoltésovi ktorý stanovil aj konečné skóre 7-2.