Turnaj v Joviciach - Drnava 2.miesto

Dnes 17.7.2011 sa konal futbalový turnaj v Joviciach, na ktorom sa zúčastnili tými: Tj Mladosť Jovice (domáci), Fk Krh. Dlhá Lúka, Fk Lipovník a Fk Baník Drnava. Favoritom turnaja boli víťazi I.triedy - Fk Lipovník. Na druhé miesto každý očakával Dlhú Lúku, no vo vzájomnom zápase z Drnavou, ich Baník zdolal a vo finále sa stretli víťazi I. a II. triedy v sezíone 2010/2011. Podľa očakávania to bol nadpriemerný, skvelý futbal z oboch strán a niet streleckej smoly na kopačke Drnavčanov mohli tento turnaj vyhrať oni. Lipovníčania však turnaj bez inkasovaného gólu zaslúžili vyhrať, predvádzali skvelú kombinačnú hru a už aj z novými akvizíciami v radoch dokázali že ich postup bol zaslúžený. Drnava bola pre niektorých milým prekvapením na turnaji. Po finálovom zápase aj hráči z víťazného týmu Lipovníka uznali silu Baníku a aj podľa nich 2.miesto bolo zaslúžené. Dlhá Lúka zaostala za očakávaniami a len horko ťažko zdolávala aj Jovice v zápase o 3.miesto. Domácim ostal v rukách čierny Peter, keď najprv v semifinálovom zápase podľahli Lipovníku 0-6 a napokon nezvládli ani zápas o 3. miesto zo susedmi z Dlhej Lúky. Zápasy rozhodovali Molnár a Petro.

Prehľad zápasov:

Semifinále:

DRNAVA - Krh. Dlhá Lúka 1-0 (1-0)

Zápas v ktorom by sme nevedeli určiť lepšie mužstvo. Obe tými pozahadzovali svoje šance, no Drnava našla výnimku v 24.min, keď po fatálnej chybe sa dokázali presadiť vďaka Orbánovi. Porazení z Dlhej Lúky trafili aj konštrukciu brány, no gólu sa nedočkali a Drnava preto postúpilo do finále.

Jovice - LIPOVNÍK 0-6 (0-2)

Toto semifinále už šlo podla papierových predstáv. Domáci sa vôbec nevedeli presadiť a ich chyby v obrane Lipovník kruto trestal a vyprevadil Jovice z poltuctom inkasovanáých gólov. Milata, Lőrincz či Podracký predviedli skvelé výkony.

Zápas o 3. miesto

KRH. DLHÁ LÚKA - Jovice 4-2 (1-2)

Zaujímavý zápas v ktorom v prvom polčase dominovali domáci a v tom druhom ich susedia z Dlhej Lúky. Dlhá Lúka sa dostala do vedenia, no do polčasu sa im podarilo otočiť nepriaznivý výsledok. V druhom polčase však hráči z Dlhej Lúky pridali na obrátkach a otočili zápas.

FINÁLE:

LIPOVNÍK - Drnava 1-0 (1-0)

Nebolo to len susedské derby ale aj zápas medzi víťazmi I. a II.triedy v sezóne 2010/2011. Zápas priniesol skvelý futbal z oboch strán. V 1.polčase dominovali Lipovníčania a korunoval to gólom Lőrincz. V druhom polčase to však bola Drnava ktorá viac tlačila. Niet streleckej smoly Rencsoka alebo 20 cm v neprospech Slávkaya mohol tento turnaj mať úplne iného víťaza. Musíme však dodať, že Lipovník tiež mal svoje šance, no tie zneškodnil skvele chytajúci Zakhar.